Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

Siddethikayeleri.com adresinde yayın yapan Türkiye’den Şiddet Hikayeleri katılacak kişi (kullanıcı/üye), aşağıda belirtilen kullanım şartlarını kesin olarak kabul etmiş olduğunu beyan eder.

Sitenin Amacı

Türkiye’den Şiddet Hikayeleri, Kültürlerarası Araştırmalar Derneği  tarafından, dernek tüzüğünde ve manifestoda belirlenen amaçları gerçekleştirmek, Türkiye’deki şiddet olaylarını görünür kılmak, şiddet olaylarını mağdurların/tanıkların ağzından aktararak sağlıklı veri yaratmak ve şiddet fenomenine ilişkin tartışmaları genişletmek amacıyla kurulmuştur.

Kullanıcılar ile dernek arasında ortaya çıkabilecek ihtilâflarda, dernek elektronik kayıtları delil olarak kabul edilecektir. Bu tür ihtilâfların çözümünde Ankara Mahkemeleri yetkili olacak ve ihtilâf Türkiye Cumhuriyeti Kanunları’na göre çözülecektir.

Kişisel Bilgilerin Gizliliği

Veri koruma ile ilgili mevzuat gereğince, sizinle ilgili kişisel bilgilerinize erişim, düzeltme, düzenleme ve silme hakkına sahipsiniz. Bunu yapmak için, Türkiye’den Şiddet Hikayeleri’ne ait iletişim kanallarından birini kullanarak talebinizi iletmeniz yeterlidir.

Kişisel bilgiler, dahili kullanım için olup, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Türkiye’den Şiddet Hikayeleri, sizden kişisel gizli bilgiler talep etmemektedir. Sadece aktarmak istediğiniz hikayenize ilişkin bilgiler talep edilmekte ve tüm bu bilgiler tarafımızca saklanmaktadır. Hikayenizde belirtmek istedikleriniz dışında kalan kişisel bilgi, görüş ve fikirleriniz Türkiye’den Şiddet Hikayeleri’nde yer almaz, üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Kültürlerarası Araştırmalar Derneği, bireysel internet kullanıcılarının, kendi veri ve/veya programlarının virus bulaşmasına karşı korunması için gerekli tedbirleri almakla sorumlu olduğunu, Derneğin, kullanıcıların kendi hatalarından kaynaklı veri gizliliği ihlallerinden sorumlu olmayacağını hatırlatır.

Hukuki Sorumluluk

Kültürlererası Araştırmalar Derneği, Türkiye’den Şiddet Hikayeleri çalışmasının kullanımına ilişkin Hüküm ve Şartları, Gizlilik Politikası ve/veya yayınlanan diğer şartları, kuralları, sözleşmeleri, koşulları istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.

Kültürlerarası Araştırmalar Derneği, bu internet sitesinde sunulan herhangi bir bilginin kullanılması ya da benimsenmesinden doğan sonuçların sorumluluğunu almaz. Kültürlerarası Araştırmalar Derneği tarafından yürütülen Türkiye’den Şiddet Hikayeleri çalışmasının kullanımından veya yanlış kullanılmasından kaynaklanan direkt, dolaylı, özel, önemli veya tesadüfi herhangi bir hasardan dolayı Kültürlerarası Araştırmalar Derneği sorumlu değildir.

Kullanıcı, Türkiye’den Şiddet Hikayeleri’ne göndereceği içeriğin tek sorumlusunun kendisi olduğunu ve kendisi dışında başka hiç kimseyi bağlamadığını peşinen kabul ettiğini taahhüt eder.

Fikir Hakları

Şiddet Hikayeleri’nin tamamı ve her bir bölümü, Creative Commons BY ND 3.0 (Alıntı-Türetilemez 3.0 Unported)  lisansıyla korunmaktadır. Bu lisans, içeriği oluşturan kişi veya kurumun, içeriğin kullanım şartlarını belirttiği tek taraflı bir anlaşmadır. Bu lisans gereği;

  • Kaynak bağlantısının (linkinin) tam haliyle belirtilmesi
  • İçeriği oluşturan yazarın adının anılması

halinde;

  • Yazıları paylaşma
  • Ticari ve ticari olmayan şekillerde kullanma

hakkı kullanıcılara ve üçüncü şahıslara sunulmaktadır.

Türkiye’den Şiddet Hikayeleri’nde yer alan yazılar ve hikayeler, telif hakları, dolayısıyla telif hakkı bedelleri olmaksızın yayımlanır. Hikayeler, editörlerin incelemesinden geçtikten sonra Şiddet Hikayeleri’nde yer alırlar. Kültürlerarası Araştırmalar Derneği, kullanıcıların gönderdiği telif hakkı olmayan hikayeleri, dergi, kitap gibi her türlü basılı, çevrimiçi, görsel ve işitsel yayınlarda kullanma hakkını saklı tutar.

Diğer Sitelere Bağlantı

Şiddet Hikayeleri’nde, detaylı bilgi içerebilecek diğer internet sayfalarına erişim kolaylığı sağlamak amacıyla bağlantılar sunulabilir. Bu durum, Kültürlerarası Araştırmalar Derneği‘nin, tamamen bağımsız olan bu üçüncü parti sitelerin içeriğini kontrol ettiği anlamına gelmez ve bu içerikten ya da kullanmaktan doğan sonuçlara karşı Kültürlerarası Araştırmalar Derneği yasal sorumluluk taşımaz.